Wyjazd studyjny doktorantów IW do Strasburga

20 styczeń 2019

W dniach 9-13 stycznia 2019 roku grupa doktorantów z Instytutu Wschodniego UAM: Magdalena Boniec, Anna Kuleszewicz, Kacper Dziekan oraz doktorant Instytutu Socjologii Tomasz Kasprzak uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Francji, podczas którego wzięli udział w międzynarodowym seminarium "Cross-border circulation and networks in the European space (18th-21rstCentury): a trans-periodical approach", które odbyło się na Uniwersytecie w Strasburgu, a było współorganizowane przez naszą uczelnię.
Koordynatorem seminarium (oraz opiekunem naukowym wyjazdu studyjnego doktorantów) ze strony polskiej była prof. Beata Halicka Instytutu Wschodniego UAM, a ze strony francuskiej - prof. Birte Wassenberg z Instytutu Studiów Politycznych na Uniwersytecie w Strasburgu.
Poza czynnym udziałem w seminarium nasi doktoranci mieli okazję zapoznania się ze strukturą Uniwersytetu w Strasburgu oraz funkcjonowaniem tutejszych szkół doktorskich.
Ponadto, podczas wyjazdu, doktoranci wzięli udział w szkoleniu dotyczącym badań transgranicznych, które zostało przeprowadzone przez Anne Hoffman w Euro Institut w Kehl - niemieckim mieście graniczącym bezpośrednio ze Strasburgiem.

bez nazwy
FHD0110A