Moskwa 2018 - wyjazd projakościowy studentów II roku

13 grudzień 2018

Najlepsi studenci II roku Wschodoznawstwa przebywają obecnie na wyjeździe projakościowym finansowanym przez Wydział Historyczny UAM i prodziekana Rafała Witkowskiego.

Opiekunem naukowym wyjazdu jest Pani dr Agnieszka Smólczyńska. Studenci mają okazję na własne oczy zobaczyć stolicę Rosji, poćwiczyć swoje zdolności językowe "w praktyce", a poza zwiedzaniem uczestniczą w wykładach i prelekcjach.

Wrażeń i opowieści będzie jeszcze zapewnie sporo, poniżej przedstawiamy pierwszą relację od naszych studentów:

"Pierwszym naszym wrażeniem był ogrom miasta - droga z lotniska do hotelu zajęła nam tyle samo co lot z Warszawy. Zadziwiający był także skomplikowany system wymiany samochodów między pasami na zupełnie zakorkowanych ulicach. W Moskwie wszędzie panuje już świąteczna (новогодняя) atmosfera. Duże wrażenie zrobiło na nas zatłoczone metro, pięknie ukraszony GUM i jarmark noworoczny na Placu Czerwonym. Zwiedziliśmy także Kreml z jego przepięknymi cerkwiami i malowidłami Andrieja Rublowa. Oprócz zwiedzania uczestniczyliśmy wspólnie z rosyjskimi studentami w wykładzie profesora Alieksieja Wasiliewa na temat historii i kultury Polski, na którym mogliśmy zapoznać się z różnymi punktami widzenia na polski romantyzm oraz jego oddziaływaniem na historię najnowszą i polską politykę."

STUD1

STUD4